niedziela, 31 marca 2013

zakupy książkowe

Jestem wielką fanką programu Wiem co jem, który można oglądać na TVN Style bądź w sieci. Właśnie zakończyła się jego trzecia edycja. Toteż kiedy usłyszałam, że prowadzące program wydały książkę niezwłocznie pobiegłam do empiku aby ją kupić :)


Panią Kasię Bosacką można zobaczyć również w DDTVN, tam również opowiada na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas codziennych zakupów.

Książka kosztowała 25zł jakby ktoś pytał :) Jest podzielona na części: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Każda z tych części zawiera produkty, które najczęściej wybieramy i dokładny opis na co uważać podczas zakupów, co wybierać itd. Dodatkowo na końcu znajduje się załącznik wszystkich E- plus dokładny opis. I dzięki temu już wiem, które są szkodliwe, a które nie - ciekawe czy tylko będę miała czas na czytanie składu w sklepie. Książka zawiera w sobie bardzo dużo informacji, nie sposób tego spamiętać wszystkiego więc najlepiej zabierać ze sobą na zakupy :) Myślę, ze jest fajnym pomysłem na prezent. Wiele osób nie wie jeszcze co to MOM i ile podobnych "świństw" jest w naszym jedzeniu.

Książkę pod spodem kupiłam na przecenie (nie w empiku) kosztowała grosze i zawiera przepisy na tradycyjne polskie dania. To co mi się w niej podoba to prosty przekaz, bez zbędnych zdjęć, zagmatwanych opisów przygotowania posiłku. Może kiedyś coś z niej upichcę, bo jak na razie leży na półce :)

Miłej niedzieli wam życzę

Magda

6 komentarzy:

 1. Książka wydaje się być ciekawa ;) "Może kiedyś coś z niej upichcę" hehe skąd ja to znam. Moja mama non stop kupuje jakieś książki kucharskie, a jak po co jej to skoro i tak nie korzysta to odpowiada 'No to w końcu czas zacząć" i tak od kilku lat :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojj, ja z kolei nie przepadam ani za prowadzącą Kasią, ani za 'doktor zdrówko'... Ale książka fajnie ułożona, tj. chodzi mi o ten podział na poszczególne dania. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też uwielbiam ten program ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kasia jest super, a jej porady bardzo przydatne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też bardzo lubię ten program. Może się dużo dowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń