czwartek, 21 czerwca 2012

Bruksela? Paryż?

Dziewczyny ma do was pytanie a nawet więcej niż jedno ;] Otóż sprawa wygląda tak: Moja koleżanka jest w Brukseli ale tylko miesiąc i chcę się do niej wybrać. Ktoś z was był tam? Jak wrażenia? Jakie miejsca polecacie do zobaczenia? Bilety lotnicze mam już zakupione ale będzie to mój pierwszy lot samolotem do tego lecę sama. Boję się jak cholera... Jakie rady macie dla laika? Ponieważ wybieram się na 4 dni do Brukseli więc chcemy na weekend skoczyć do Paryża. Żadna z nas jeszcze tam nie była. Interesują mnie połączenia Bruksela-Paryż, coś taniego i szybkiego oczywiście :p Mam również pytania co do samego Paryża co polecacie zobaczyć w tym mieście? Czy wyrobimy się w jeden dzień ze zwiedzaniem czy lepiej zaklepać nocleg (jeśli nocleg to gdzie? najlepiej tanio i w centrum)? Ile kosztują wejściówki na wieże czy do Luwru? Słyszałam opinię, że Paryż jest drogim miastem....

5 komentarzy:

 1. Byłam w Paryżu jakiś czas temu, faktycznie przepięknie tam jest. Na wieży byłam, ale niestety ostatnie piętro było zamnkięte, ale i tak wrażenia nie zapomniane. W Luwrze też byłam, jednak tam żeby wszystko przejść potrzebne z 5 godzin minimum. W brukseli byliśmy w nocy na powrocie miasto nawet wtedy tętniło życiem:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie byłam ani tu, ani tu, ale jeśli chodzi o samolot, to tyle tylko żebyś była tam ze dwie godziny-półtorej przed odlotem by na spokojnie wszystko sobie załatwić. No i warto zajrzeć do sklepów wolnocłowych. Potem do hali odlotów, czekasz na wezwanie do swojego samolotu, podchodzisz do kobiety/faceta , podajesz bilety a dalej do samolotu. W samolocie o wszystko stewardessy zadbają. Naprawdę nie masz co się przejmować, będzie ok, a do Brukseli z tego co mi się wydaje, tak długo się nie leci. Weź sobie jakąś dobrą książkę np.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jeszcze radze wziąć gume do żucia do samolotu. Mi czasem przy startowaniu i lądowaniu trzeszczy w uszach. Jak żuje gume to łatwiej ciśnienie mi się wyrównuje i nie trzeszczy tak:)

  OdpowiedzUsuń
 4. W Brukseli koniecznie zobacz: Grand Place, Pałac Królewski, Notre Dame du Sablon, Manneken Pis, Atomium. Gorąco polecam też Mini Europe w Brukseli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram, Plac w Brukseli jest piękny, a i wokół jest sporo fajnych urokliwych uliczek, taki pomnik siusiającego chłopca który jest czasem symbolem Brukseli :)))

   na Paryż jeden dzień nie wystarczy - ba, nawet tydzień nie wystarczy :) Ale cośtam "liźniesz" w dwa dni - polecam Dzielnicę łacińską i jej zabytki, Panteon, zobacz Wieżę Eiffla, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Centrum George Pompidou, Ogrody Luksemburskie i Pałac, katedra Notre Dame, bazylika Sacre Coeur, Sorbona, muzeum inwalidów, wzgórze Montmartre, opera Garnier, Luwr, Plac Zgody i dzielnica La Defense, w okolicach oczywiście Wersal.

   Miłego zwiedzania :)

   Usuń